Health Scrutiny Sub-Committee

A sub-committee of the Overview and Scrutiny Committee that will deal with health and wellbeing issues only.
10 June 2014 - onwards
Fixed
Nominated

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
123
Page 1 of 3, Displaying meetings 1 to 10 of 24 meetings found in selected date range
08 July 201417:00TBCTown HallOccurred
09 September 201416:00TBCTown Hall, Room 18Occurred
07 October 201416:00TBCTown Hall, Council ChamberOccurred
10 November 201416:00TBCTown Hall, Room 18Occurred
15 December 201416:00TBCCouncil ChamberOccurred
24 February 201516:0018:00Town HallOccurred
24 November 201518:0020:00Town HallOccurred
19 January 201618:0020:00Town HallOccurred
16 March 201618:0020:00Town HallOccurred
05 July 201618:0020:00Committee Room 21Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Labour Party
Geraldine Cullinan Member 30/05/2019 - current
Green Party
Alix Dearing Member 30/05/2019 - current
Conservative
Mary Noone Member 30/05/2019 - current
Conservative
Pam Redford Member 29/09/2015 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Substitutes

PartyNameRoleMembership Dates
Liberal Democrat
Alan BoadSubstitute 30/05/2018 - current
Green Party
Ian DavisonSubstitute 29/09/2015 - current
Liberal Democrat
Phil Kohler Substitute 30/05/2019 - current
Whitnash Residents Association
Robert MargraveSubstitute 30/05/2019 - current
Liberal Democrat
Andrew MiltonSubstitute 30/05/2019 - current
Conservative
Neale MurphySubstitute 30/05/2019 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Other Information